Letecká škola

Chcete se naučit pilotovat letadlo? Vyškolíme vás na motorových letounech, ultralightech nebo kluzácích. Každý kurz je specifický s přátelským přístupem k žákovi. Letecká škola Aeroklub Dvůr Králové nad Labem je schválenou organizací pro výcvik dle nejpřísnějších platných evropských standardů. Pořádáme také teoretické kurzy, školení a přípravné semináře. 


Chcete se stát pilotem? Přečtěte si, co obnáší letecký výcvik.Pilot motorových letounů

Pozorujete-li u sebe letecké ambice, neváhejte a rozviňte svou vášeň v letecké škole. Absolvování základního výcviku na letounech PPL(A) je první krok ke splnění vašeho snu. Naučíme vás létat kvalitně, zodpovědně a bezpečně. Využijte příležitosti, získejte další kvalifikace a dosáhněte profese dopravního pilota. 

 

Pilot ultralightů

Chcete létat pro vlastní potěšení a za rozumné náklady? Naučíme vás pilotovat ultralighty, velmi moderní a výkonné, maximálně dvoumístné letouny do max. vzletové hmotnosti 450 kg nebo 600 kg. Uskutečněte svůj sen a začněte tím časově nejdostupnějším leteckým kurzem. Můžete se stát součástí nejrychleji rostoucí skupiny amatérských pilotů. Létání možná propadnete natolik, že zatoužíte po kariéře dopravního pilota.

 

Pilot kluzáků

Bezmotorové létání je královská pilotní disciplína. Řada špičkových pilotů začínala s létáním právě jako piloti kluzáků. Považují to za ideální první krok v létání. Patří mezi ně i zkušený instruktor Jiří Vepřek a všem známý Martin Šonka. Láká-li vás létání v této nejpřirozenější podobě, připravíme vás na pilotní kvalifikaci SPL nebo LAPL(S). Osvojte si základy pilotování letounů bez motoru a létejte pro radost nebo soutěžte v létání s ostatními plachtaři. Obě licence mají totožnou osnovu výcviku. Výcvik pilota kluzáků LAPL(S) klade na pilota nižší požadavky z hlediska třídy zdravotní způsobilosti a umožňuje tak létat většímu množství lidí, kteří by na vyšší třídu zdravotní způsobilosti nedosáhli. Licence LAPL(S) však platí jen v Evropě a není možné vykonávat s ní lety za úplatu ani se věnovat instruktorské činnosti.

Chcete se přihlásit do výcviku? Kontaktujte nás!